









Trampoline Skipjump GS06, 183 cm, inner net, ladder
With the Skipjump trampoline, you will have a lot of fun! The trampoline is intended for domestic use only. It is suitable for children. The maximum load capacity of the trampoline is 50 kg. However, overloading can damage the trampoline! Not suitable as a professional tool. The trampoline has a high-quality polypropylene mat and a solid, stable construction made of hardened steel resistant to deformation. Foam protection is used on the trampoline frame - on the bars and springs. The inside net prevents falling out. The advantage is the ladder, which allows easy entry on the trampoline.
| Default | |
| Height | 45 cm |
| Load capacity (kg) | 50 |
| Model of the year | 2021 |
| Typ | trampoline |
| Carrying capacity | 50 kg |
| Safety net | Yes |
| Number of springs | 36 ks |
| Height with net | 195 cm |
| average | 183 cm |
96.80€ /pcs
Ex Tax: 80.00€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 802487
- Weight: 25.30kg
- Dimensions: 180.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8584163048694
- Country: China