
Mesh GARDEN PVC 500/12.7x12.7/1.2 mm, green, RAL 6005, square, garden, breeding, pack. 5 m
The Strend Pro breed welded square mesh is made of high-quality plastic-coated wire and is resistant to corrosion and UV radiation. Great for tough conditions. It is suitable for fencing enclosures, cages or protecting trees from pests. Mesh width: 12.7x12.7 mm, wire thickness: 1.2 mm, dimension: 0.5x5 meters.
| Default | |
| Height | 500 |
| Surface treatment | plast |
| Typ | Breeding mesh |
| Net | 12,7x12,7 mm |
| The use | plast |
| Wire diameter | 1,2 mm |
| Fence height | 0.5 |
| Dimension | 0,5x5 m |
7.11€ /pcs
Ex Tax: 5.88€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 431433
- Weight: 2.05kg
- Dimensions: 1.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8584163086597
- Country: China