
Grinder Worcraft WPSS111, 160W, chain grinding
| Default | |
| Typ | Sharpener on the chain |
| Power supply type | from mains (230V) |
| Rated power | 160 W |
| Input | 160 W |
| Engine type | inductive |
| Idle speed | 3,000 min<sup>-1</sup> |
| Electrical waste | Yes |
| total weight | 6 |
| Grinding plate opening | 22,2 mm |
| Turntable angle adjustment | 30° - 0° - 30° |
| Grinding plate diameter | 145 mm |
| Max. engine power | 160 W |
| Sanding pad width | 145 mm |
| Grinding Wheel | 145/3,2/22,2 mm |
90.85€ /pcs
Ex Tax: 75.08€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 113207
- Weight: 5.81kg
- Dimensions: 1.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8584163025947
- Country: China