
Sprayer dimartino® Alta 7000 VITON®, 5.5/7.0 lit, 3 bar
| Default | |
| Material | plast |
| Volume (l) | 6/7,95 |
| Spray height | 450 cm |
| Type of spraying | mechanic |
| Volume | 5,5-7,0 l |
| Capacity (l) | 5,5/7 |
| Maximum pressure (bar) | 3 |
| Pressure | 3 bar |
| Spray length | 900 cm |
| Nozzle Type | Adjustable |
| Spray pressure (bar) | 3 |
| Telescopic pole | Yes |
| Coverage Area | 100/500 m<sup>2</sup> |
| Electrical waste | NO |
| Pump type | manually |
48.40€ /pcs
Ex Tax: 40.00€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Stock: This item is running out
- Model: 256713
- Weight: 2.10kg
- Dimensions: 1.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8005522087111
- Country: Italy