
Sprayer dimartino® Garden 10, 8,50/10,75 lit., 3bar DI MARTINO
| Default | |
| Material | plast |
| Volume (l) | 8,50/10,75 |
| Spray height | 450 cm |
| Type of spraying | mechanic |
| Volume | 8,50-10,75 l |
| Capacity (l) | 8,5/10,75 |
| Maximum pressure (bar) | 3 |
| Pressure | 3 bar |
| Spray length | 900 cm |
| Nozzle Type | Adjustable |
| Spray pressure (bar) | 3 |
| Telescopic pole | Yes |
| Coverage Area | 100/1 000 m<sup>2</sup> |
| Electrical waste | NO |
| Pump type | Piestová |
35.09€ /pcs
Ex Tax: 29.00€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 256599
- Weight: 2.10kg
- Dimensions: 1.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8005522082703
- Country: Italy