
Panonia stove, beige, left outlet
Solid fuel stove Panonia is suitable for cooking, baking and heating. It is easy to operate and economical operation. The stove offers Stainless steel frame, an air control regulatory and heat flow, a practical firebox door and an oven door. The primary air supply allows fuel to be burned and can be regulated by a flap on the firebox door. The secondary air supply allows the combustion of cleaner fuel and can be regulated by the flap on the firebox door.
| Default | |
| Energy class | A+ |
| Heating space | 60 m<sup>2</sup> |
| The diameter of the chimney | 120 mm |
| Dymovod | upper left |
| CO-Emissions related to 13% O<sub>2</sub> | 1,388725 g/m<sup>3</sup> |
| Flue gas temperature | 217,65 °C |
| Focus dimensions | 235 x 405 x 305 mm |
| Permissible fuels | wood/ wood briquettes |
| Stove dimensions | 510 x 900 x850 mm |
| Distance from flammable materials | Back: 45.5 cm, Sides: 45.5 cm, Front: 80 cm |
| Dimensions of the oven | 400x 440 x 215 mm |
| Energy efficiency | 79,72% |
825.83€ /pcs
Ex Tax: 682.50€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Stock: This item is running out
- Model: 2211487
- Weight: 121.00kg
- Dimensions: 180.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8584163030934
- Country: Serbia