









Window cleaner Strend Pro VAC-79W, 28 cm, 2000 mAh, 280 ml
Window cleaner Strend Pro VAC-79W is a powerful cleaner for your windows, mirrors, shower or tiles for absolute cleanliness and gloss. Powerful 10 W engine will ensure good cleaning. Bottle with liquid has a capacity of 280 ml for comfort during cleaning. Window cleaner is powered by an accumulator, with one charge you can clean up to 100 m2. It is also equipped with a dirt water reservoir, which can hold up to 60 ml of dirt water.
Window cleaner Strend Pro VAC-79W is light, practical and with complete accessories, so get it as soon as you can.
Accessories:
- Adapter
- Spray can
- Cleaning cloth
| Default | |
| Noise | 50 dB |
| Type of accessory | window cleaner |
| Power supply type | non-removable battery |
| Operating time (min) | 30 |
| Battery voltage | 3,7 V |
| Spray bottle volume | 280 ml |
| Electrical waste | Yes |
| On the windows | Yes |
| Area cleaned on a single battery charge | 100 m<sup>2</sup> |
| Battery type | Li-ion |
| Battery capacity | 2 Ah |
| coverage | IPX4 |
| Contaminated water tank volume | 60 ml |
| Charging time (min) | 120 - 180 |
| Charger output current | 800 mA |
| Charger output voltage | 5 V |
32.67€ /pcs
Ex Tax: 27.00€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 117062
- Weight: 1.15kg
- Dimensions: 1.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8584163004652
- Country: China