
Tube OSRAM® LED, SubstiTUBE T8 Value AC X1 1.5M 20,1W/840 220-240V G13 4000K, without ballas, ean789
- No bending thanks to glass technology - Quick, easy and safe replacement without the need for interconnection - Energy savings of up to 65% (compared to T8 fluorescent lamp on KP) - Immediate lighting. Suitable in combination with sensor technology - Also suitable for operation at low temperatures
| Default | |
| Energy class | E |
| Length (mm) | 1 513 |
| socket | G13 |
| Luminosity | 2 300 lm |
| luminous intensity | 115 lm/W |
| Operating temperature range | -20...+45 °C |
| Protection class | IP20 |
| Official | > 0.50 |
| Storage temperature | -20...+80 °C |
| Dimmability | NO |
| Energy consumption | 20 kWh / 1000h |
| Socket diameter (mm) | 25,5 |
| Standards | CE/CB |
| Tube diameter (mm) | 27 |
| Mercury-free | Yes |
| Color rendering index | >80 |
8.65€ /pcs
Ex Tax: 7.15€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Stock: This item is running out
- Model: 215642
- Weight: 0.30kg
- Dimensions: 180.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 4058075817890
- Country: China