









Headlamp Strend Pro Headlight H4034, LED+XPE, 200 lm, 1200 mAh, USB charging, motion sensor
The HeadLight H4034 rechargeable LED headlamp has a classic and simple design, but it is indispensable in all situations when you need light. Above all, however, where you need to use both hands for other tasks, such as observation in the wild, during demanding outdoor activities, during trekking, during malfunctions of various devices or when traveling.
The HeadLight H4034 headlamp is easy to put on and attach to the head, has a main and secondary light source. An interesting feature is the sensor. Luminosity: 200 lm. Afterglow - 20 m. 4 lighting modes - main light source - 100% illumination, main light source - 50%, secondary light source - 100% and secondary light source - 50%. Charging with the included USB cable.
| Default | |
| Energy class | A+ |
| Type of accessory | other accessories |
| Luminous flux | 200 lm |
| Input | 5 W |
| Operating time (min) | 162 |
| Operating time | 2,7 h |
| Power cable | USB |
| Battery capacity | 1 200 mAh |
| charging | Yes |
| Charging time (min) | 150 |
| Lamp type | headlamp |
| Operating time when lit | 2,7 h |
9.03€ /pcs
Ex Tax: 7.46€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 2172547
- Weight: 0.09kg
- Dimensions: 1.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8584163058525
- Country: China