









Headlamp Strend Pro Headlight, LED, 15 lm, mini, pink/blue, Sellbox 8 pcs
The HeadLight LED mini headlamp has a classic and simple design, but it is indispensable in all situations when you need light. But especially where you need to use both hands for other tasks, such as observation in the wilderness, during demanding outdoor activities, trekking, or traveling. The package contains batteries. Size: mini.
The HeadLight headlamp is easy to put on and attach to the head. Luminosity: 15 lm. 3 lighting modes - 100% illumination, 50% illumination and flashing.
The sellbox contains 8 pieces of lamps in the colors blue (4 pcs) and pink (6 pcs).
| Default | |
| Typ | lamp |
| Type of accessory | other accessories |
| Luminous flux | 15 lm |
| Input | 0,025 W |
| Operating time (min) | 240 |
| Operating time | 4 h |
| Battery type | 2x CR2032 3V |
| The battery is included | Yes |
| charging | Yes |
| Lamp type | headlamp |
4.05€ /pcs
Ex Tax: 3.35€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 2172846
- Weight: 0.06kg
- Dimensions: 1.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8584163077878
- Country: China
This product has a minimum quantity of 8