



Light Strend Pro SpotLight PLR753, XPG, USB charging
The Strend Pro Spotlight PLR753 portable rechargeable flashlight is designed exclusively for private use in dry interiors such as a workshop or garage. Not suitable for lighting rooms in homes. It is rechargeable, you will find a USB cable in the package. The lighting time is 2.5 hours. The luminosity is 400 lm. Range 300 m. Dimensions: 32x24x14 cm.
| Default | |
| Energy class | A+ |
| Typ | lamp |
| Type of accessory | other accessories |
| Luminous flux | 400 lm |
| Operating time (min) | 150 |
| Battery voltage | 3,7 V |
| Power cable | USB |
| Protection class | III |
| Battery capacity | 2 000 mAh |
| coverage | IPX4 |
| charging | Yes |
| Charging time (min) | 240 |
19.19€ /pcs
Ex Tax: 15.86€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 2171964
- Weight: 0.43kg
- Dimensions: 1.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8584163037285
- Country: China