
Concrete mixer Strend Pro CMX16, 160 lit, 550W
| Default | |
| Input voltage | 230 V / 50 Hz |
| Maximum volume | 160 l |
| Noise | 75 dB |
| Power supply type | 2980 rpm |
| Type of accessory | other accessories |
| Work content | 130 l |
| Power supply type | from mains (230V) |
| Rated power | 550 W |
| The diameter of the drum opening | 318 mm |
| Emptying the drum | By bike |
| Idle speed | 2,800 rpm |
| Electrical waste | Yes |
| Max. mixing volume | 145 l |
285.86€ /pcs
Ex Tax: 236.25€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 112657A
- Weight: 56.00kg
- Dimensions: 180.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8584163026517
- Country: China