









Cable Strend Pro DG-FB04 35 m, extension on drum
Handy Strend Pro DG-FB04 extension cable in orange color wounded on a drum. The cable is 35 meters long, so it extends the power supply to distant places. It has four sockets on the drum, so you can power multiple devices at once. Great for home or garden.
The cable is suitable for a maximum load of up to 3680 W, if it is fully deployed. If the cable is wound, its maximum value can reach 1100 W. The cable has a spool diameter of 1.5 mm.
| Default | |
| Cable length | 35.0 |
| Maximum load | 3 000 W |
| Type of accessory | other accessories |
| On the drum | Yes |
| Power supply type | from mains (230V) |
| cable | 35 m |
| Coil diameter | 1,5 mm |
| socket | 4 x 230 V |
| Cable type | Power |
| Max. the load of the unrolled cable | 3 000 W / 16 A |
| Electrical waste | Yes |
| Max. the load of the coiled cable | 1 200 W |
76.23€ /pcs
Ex Tax: 63.00€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 213057
- Weight: 5.50kg
- Dimensions: 1.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8585023389971
- Country: China