



Electric extension cabel DG-F805BK 7 m 5 socket + switch
Practical DG-F805BK extension cable in white colour will ensure the supply of electricity up to a length of 7 meters. It can be used in offices as well as in households. Thanks to 5 sockets, it allows the connection of several devices at once. The cable has a practical ON/OFF switch. Switching off the main switch will cut off the power supply to all connected appliances.
| Default | |
| Cable length | 7.0 |
| Maximum load | 3680 W |
| Type of accessory | other accessories |
| Current | 16 A |
| On the drum | NO |
| Power supply type | from mains (230V) |
| cable | 7 m |
| socket | 5 x 230 V |
| Cable type | Extension |
| Max. the load of the unrolled cable | 3 680 W/16 A |
9.50€ /pcs
Ex Tax: 7.85€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 213346
- Weight: 0.77kg
- Dimensions: 1.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8585023383108
- Country: China