



Reflector Floodlight LED AG-HFLAL10W, 10W, 800 lm, IP65
The Floodlight LED AG-HFLAL10W reflector is a practical and bright addition to any shed or garage. The LED lamp is a source of white light, which is similar to a typical daylight. Its brightness achieves up to 800 lm and its power input is 10 W. The main advantage is the possibility of setting the lighting angle from 0 to 120 °. The LED lamp is a source of white light, with the colour temperature of 4000 K, which is similar to a typical daylight.
The body of the reflector is made of durable material and is protected by the code IP65, which means resistance to rain and dust particles. The reflector can be mounted on a wall, ceiling or simply placed on the ground using the stand which comes within the package.
| Default | |
| Energy class | F |
| Typ | Spot Light |
| Luminous flux | 800 lm |
| Power supply type | from mains (230V) |
| Input | 10 W |
| Power cable | 15 cm H05RN-F 3G 1.0 mm<sup>2</sup> |
| Protection class | i |
| Electrical waste | Yes |
| power factor | 0,5 |
| coverage | IP65 |
| charging | NO |
| Color rendering index | > 80 |
5.75€ /pcs
Ex Tax: 4.75€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 2171415
- Weight: 0.25kg
- Dimensions: 1.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8584163014101
- Country: Hong Kong