



Reflector Floodlight LED AG-HFLAL50W, 50W, 4000 lm, IP65
The Floodlight LED AG-HFLAL50W is a practical and clear addition to any shed or garage. The LED lamp is a source of white light, which characterizes in daylight. It has a force of up to 4000 lm and a power input of 50 W. Its advantage is the possibility? lighting angle settings from 0 to 120 °.
The body of the reflector is made of durable material and is protected by an IP65 stage, eo means durability? against rain and dust. Is it possible to mount the reflector using a stand? on the wall, on the ceiling or simply put it? down.
| Default | |
| Energy class | F |
| Typ | Spot Light |
| Luminous flux | 4 000 lm |
| Power supply type | from mains (230V) |
| Input | 50 W |
| Power cable | 15 cm H05RN-F 3G 1.0 mm<sup>2</sup> |
| Protection class | i |
| power factor | 0,9 |
| coverage | IP65 |
| charging | NO |
| Color rendering index | > 80 |
19.72€ /pcs
Ex Tax: 16.30€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 2171754
- Weight: 0.80kg
- Dimensions: 1.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8584163027262
- Country: Hong Kong