



Reflector Worklight BL2S20A1-D3, 20 W, cable 1.8 m, IP65
What would a handy man do without proper light in their shed? The portable rechargeable LED light Worklight BL2S20A1-D3 is a source of white light that corresponds in character to daylight. The brightness of the reflector reaches 1600 lm and its power input is 20 W.
The advantage of the reflector is its head which has an adjustable lighting angle from 0 to 120 °. Thanks to the degree of protection IP65, the surface of the reflector is resistant to rain and dust particles. Ergonomic and soft handle allows comfortable handling. The lamp is an ingenious and stable helper wherever it is necessary to shine something for something.
The cable is 1,8 m long.
| Default | |
| Energy class | F |
| Typ | Spot Light |
| Luminous flux | 1 600 lm |
| Power supply type | from mains (230V) |
| Input | 20 W |
| Power cable | 1.8 m H07RN-F 3 x 1.0 mm<sup>2</sup> |
| Protection class | i |
| Electrical waste | Yes |
| power factor | 0,5 |
| coverage | IP65 |
| charging | NO |
| Color rendering index | > 80 |
22.39€ /pcs
Ex Tax: 18.50€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 2171422
- Weight: 1.20kg
- Dimensions: 1.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8584163014170
- Country: Hong Kong