









Laser Strend Pro Industrial GF360G, 3D, GreenBeam
| Default | |
| Laser class | II |
| Accuracy | +-0,3 mm/10 |
| Working area | standard 30 m, with detector >50 m |
| Leveling accuracy | ±0,3 mm / 10 m |
| Leveling time | 3 s |
| Working temperature | -10°C to +50°C |
| Operating time | <b>laser emits only 1 beam: </b>15 h, <b>laser emits 2 beams: </b>10 h, <b>laser emits 3 beams: </b>6 h |
| Self-leveling range | 4°±1° |
| Storage temperature | -20°C to +70°C |
| laser | 2nd class |
| Laser type | 520±5nm, < 1 mW |
| Tripod mount | 1/4", 5/8" |
| Measuring range | 30 m |
209.33€ /pcs
Ex Tax: 173.00€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Model: 213978
- Weight: 3.35kg
- Dimensions: 180.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8584163013647
- Country: China