
Laser Strend Pro RESA 11R Cross, RedBeam
- Suitable for indoor use only Application: This self-leveling laser is designed to detect and control horizontal and vertical lines in the interior. - automatic leveling - range 20m - Locking the optics during transfer prevents damage - lighting function even when the optics are locked - accuracy 0.3mm / m - red beam
| Default | |
| Laser class | Class II |
| Accuracy | +-0,3 mm/m |
| Working area | standard 15 m |
| Leveling accuracy | ±0,3 mm / m |
| Leveling time | 3 s |
| Working temperature | -10°C to +50°C |
| Operating time | approximately 8 h |
| Self-leveling range | 4°±1° |
| Storage temperature | -20°C to +70°C |
| laser | 2nd class |
| Laser type | 635±5nm, < 1 mW |
| Tripod mount | 1/4" |
| Measuring range | 15 m |
39.93€ /pcs
Ex Tax: 33.00€
- Stock: Terms of delivery. European warehouse: 5-15 working days
- Stock: This item is running out
- Model: 213925
- Weight: 0.44kg
- Dimensions: 180.00cm x 1.00cm x 1.00cm
- EAN: 8584163001910
- Country: China